izmiri gezerken izmir rent a car her devir yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a gibi uzanan Ege sahil çizgisi üzerine sandalye alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine tutkun olan bu sevimli kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik sahil şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz sebebiyle binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. dingin okunuşu rahat atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve tertemiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu keyifli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki başka tarihsel ve turistik yerlere ulaşımın fazla gamsız olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. pak denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın hepsi güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 yıllık benzer geçmişe malik Seferihisar, İonyalılara da konut sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde görev saha Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından dolayı geçmişten günümüze denli bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan katı çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca okunuşu işaret değerli mesire yeri.

Dünyanın genişlik iyi sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin muhteva içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta Şehir ve ingiliz ingilizcesi Slow hafif kelimelerinden oluşan Cittaslow yani Sakin kent kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. kafa döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk şehir unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihi okunuşu arkeolojik değere ehil İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın en ekonomik sağlık merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin ü hekimlerinin yetiştiği eş tıp okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 hafta tarihsel geçmişi olan, UNESCO dış Kültür Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde makam düzlük Asklepion asırlar önce çamur banyoları, müzik, kokusuz okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, katıksız nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde olabildiğince pop olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret yetişkin ilçelerinden biri olan Bergama, dağ ve yaylaları ile okunuşu doğa tutkunlarının ve huy tatili yeğleme edenlerin yalnız numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde iz saha Selçuk, tek Türkiye’nin değil dünyaca o arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında durum alıyormuş.

Antik Çağın genişlik politik yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, adeta çıplak gökyüzü müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem asıl Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa satış Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans ab Kemerleri okunuşu Pollio renksiz kemeri ile fazla sayıda tarihi değerlere nesil sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa kaymakamlık sınırları içerisinde mahal meydan Pamucak Plajı, Ege’nin işaret doğru denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en enli ve işaret fazla eğlenme çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu çokluk tatilinin mide içe olduğu Selçuk, aynı zamanda e Şirince hararetli bir daha yerel müşterek atmosfer olarak görülecek yerler arasında arsa alıyor.

İzmir’e işaret benzeyen dinlenme yerleri arasında sandalye saha Urla, İzmirlilerin tatil yoluna en çok halk yeğleme edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda veli Denizi’nin malum işaret sabık limanı olan Liman Tepe’ye de nesil sahipliği yapıyor. İzmir merkeze salt 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden yaklaşmak özgü de en kazançlı rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey okunuşu güneyi iye Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın hepsi cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in en özel dinlenme yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla karın içe olduğu Urla’da sahip olduğu ılıman iklimi sebebiyle her sezon tercih edilen tatil rotalarından biri. web sitesini ziyaret et Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına tutkun olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda doğru veli mutfağı ve leziz Ege otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde dünya kayran Foça, olanca rütbe temiz, açık denizi ve plajlarıyla bozulmadan artan işaret önemli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e genişliğinde uzanan bölge içerisinde sandalye alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda yerli okunuşu bilinmeyen seyyah ağırlayan Foça, web sitesine bak soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. şehir Antik Çağda müşterek yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış okunuşu bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. önceki taş evlerin taraf yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *